Hakkımızda

%100 Türk Mühendis ve İşçisinin Emeğiyle Çalışıyoruz

Hikayemiz

Güvenilirlikte Israrlı Olmak misyonuyla, Düzce’de faaliyet göstermekte olan Orent Orman Ürünleri yarım asrı aşan bilgi birikimi ve tecrübesiyle sektöre hizmet vermektedir. Firmamız 1952 yılından beri ahşap sektöründe faaliyet göstermektedir.

Hedefimiz yoğun iş  yaşamınıza teknik ve profesyonel katkı sağlamak. Temel ilkemiz müşterilerimize en iyi hizmeti vermek. Görevimiz, sipariş edilen koşullara uygun nitelik, kalite ve miktardaki ürünün zamanında teslim edilmesini sağlamak ve bu süreçte müşterilerimiz ile finansal anlamda bir ortaklık geliştirmektir. Bu ortaklık, ilgili tarafların ticari ve zihinsel kazanç elde etmeleri için optimum verimliliğe ulaşılmasına katkıda bulunmalıdır. Bunu yapmanın yolu, siparişten ürünün teslimine kadar olan süreci bilinçli ve kalifiye personel tarafından yönetmektir.
Satış sonrası sorumlulukların yerine getirilmesinin takipçisi olmak bu işbirliğinin sağlığı ve devamlılığı açısından son derece önemlidir.

Kalite ve güveni esas alan bu sanayi kolunda her bir tarafın ihtiyaç duyduğu ölçüde güvence altında olduğunu bilmenin görevimizin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyleyenler arasındayız…

Hizmet verdiğimiz her durumda müşterilerimizin tatmini, kazancı ve memnuniyeti bizim için profesyonel haz, başarı ve gururu ifade eder.

1952 yılında kereste üretimi ile işe başlayan Yüksek Mimar Hidayet Gösterişli (DGSA – MSÜ 1947), 1964 yılında parke sanayi imalatını gerçekleştirmiş olup, Orent Parke Sanayi Fabrikası Modern Tesisleri ile, bölgenin yüksek kaliteli çam, meşe, köknar vs. ağaçlarından imal etmekte olduğu parke çeşitleri ile Düzce bölgesi sanayi gelişimine ve ekonomisine güç kazandırmıştır.

Güncel teknik bilgi, tecrübe, görgü ve en ileri teknoljik imkanları kullanarak günden güne aşama kaydeden ilkeli müessese, Türkiye’de ilk mozaik parke imalatını gerçekleştirmiş ve inşaat sektörüne sıcak bir yenilik getirmiştir. Orent, ürettiği masif ve mozaik parke çeşitleri ile ihracatını her geçen gün artırmış ve yurtdışında adını duyurmuştur.

Ahşap kurutma tekniğindeki 30 yıllık birikimi ve Sanayi Yüksek Mühendisi (Darmstatd Teknik Üniversitesi 1981) Melih Gösterişli’nin yönetime katılması ile 1982 yılında ilk kereste kurutma fırınını inşa etti.

1997 yılında Mustafa Çağatay’ın (İTÜ 1983) yönetime katılmasıyla birlikte, kurutma fırınları ve otomasyon üretimini kendi bünyesinde ve bu alanda en gelişmiş teknik bilgi, tecrübe, görgü ve donanıma sahip Türk mühendisleri ile geliştirmektedir.

Fabrikamız Düzce’de 14000m²açık, 1000m² kapalı alanı ile faaliyetini sürdürmektedir.

ORENT, bu konuda haklı ilerleme kaydetmiş ülkelerin kalite standartlarına uygunlukta ahşap kurutma fırınları ve fırın otomasyon sistemlerini Türkiye’de üreten yerli ve milli ilk firma olmuştur.

Bugün fırınlarımız yurt içi ve yurt dışında ahşap sektörünün önde gelen birçok firmasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ahşap Kurutma alanında kendine hep gelişmiş ülkeleri rakip alan firmamız sektörel gelişmelere öncü olmaktan ve müşterilerine hizmet etmekten gurur duymaktadır.
Güvenilirlikte Israrlıyız…

Yüksek Mimar Hidayet Gösterişli (DGSA - MSÜ 1947)